H.E.A.T. Program a Brontosauři v Himálajích
H.E.A.T. Program

hb

 

„Věděli jste, že H.E.A.T. Program pomáhá dobré věci i v dalekých Himálajích? Vzpomeňme na loňský veletrh „Bojujeme s tuky“ a akci „Kroky pomáhají“, kdy každý z účastníků lekce věnoval díky nachozeným krokům jistou finanční částku a přispěl tak k výstavbě školy v Malém Tibetu. Pro rok nadcházející chystáme opět několik dobročinných akcí.

Pokud Vás zajímá více informací o projektu „Brontosauři v Himálajích“, čtěte dál:

 

 

Organizace Brontosauři v Himálajích podporuje rozvoj školy Spring Dales Public School ležící ve vesnici Mulbekh, Malý Tibet, severní Indie. Brontosauři v Himálajích jsou jedinou českou neziskovou organizací, jejíž rozvojový projekt spolufinancuje 14. Dalajláma.

 

 

Ve vesnici Mulbekh si před dvaceti lety založili tamní obyvatelé školu s vizí: „zajistit dobré vzdělání vlastním dětem v jejich rodném prostředí, a to díky intelektuálnímu i fyzickému rozvoji, rozvoji dovedností, jakož i ctěním moudrostí v rámci morálních, duchovních a kulturních hodnot v moderním, pozitivním a přátelském prostředí“.

 

Pro naplnění vize školy je zpracován komplexní plán rozvoje současné školy zahrnující rozvoj infrastruktury, výuky, financování, personalistiky a organizační struktury, s postupnou realizací v období 2011 až 2021. Nový školní kampus pro 350 dětí bude energeticky závislý na solární energii, postaven inovovanými tradičními stavebními metodami z lokálně dostupných materiálů. Moderní vyučovací schéma umožní dětem jednak kontakt s okolním světem, tak i pěstování vztahu k tradiční kultuře. Studium ve škole bude dostupné dětem ze všech sociálních vrstev. Škola bude sloužit také jako vzdělávací centrum pro všechny obyvatele bloku Shergole, kde žije přibližně 3500 obyvatel.

 

Organizace Brontosauři v Himálajích podporuje rozvoj školy finančními prostředky (doposud 2,4 mil. Kč), odbornou asistencí při plánování a realizaci rozvoje (například Martin Knap – architekt – člen týmu architektů olympijského stadionu v Londýně) a pomocí od českých dobrovolníků (například David Kraus, Světlana Nálepková, Martin Bursík, Kateřina Jacques, Ivana Jirešová, Viktor Dyk).

Jedním z partnerů rozvoje školy Spring Dales Public School je Jeho Svatost 14. dalajláma, který spolufinancuje rozvoj školy. Na audienci v červenci 2012 sdělil 14. Dalajláma členům organizace Brontosauři v Himálajích: „Cítím jako svou povinnost usilovat o přežití duše Václava Havla. Jsem velmi rád, že mi v tom pomáháte formou své nezištné pomoci dětem z vesnice Mulbekh“.

 

V průběhu posledních dvou let prošel projekt rozvoje školy iniciační fází a bylo naplněno přibližně 20% celkového plánu. V rámci iniciační fáze se ukázalo, že realizaci celého projektu rozvoje nebrání žádná významná překážka. V současnosti hledají Brontosauři v Himálajích další partnery, kteří se budou podílet na naplnění celého rozvojového projektu; partnery, kteří chtějí pomoci v zemi s podobným osudem jako je Česká republika a chtějí společně s námi usilovat o přežití duše Václava Havla.

 

Co můžete udělat

  • Stát se Himálajským patronem – pravidelným příspěvkem zajistit rozvoj tamní školy
  • Odjet pomoci do Himálají jako dobrovolník nebo se stát odborným asistentem školního rozvoje
  • Účastnit se dobročinného kurzu buddhismu v Malém Tibetu a podpořit tím školu v Mulbekhu
  • Jednorázově přispět na rozvoj školy
  • Pomáhat organizaci Brontosauři v Himálajích v ČR

Více informací na webu:

www.BrontosaurivHimalajich.cz

 

Zpět na novinky